czwartek, 1 sierpnia 2013

Skuteczne ogłoszenia

Wiele osób pyta mnie jak szybko i sprawnie sprzedać jakieś przedmioty, najczęściej jest mowa o mieszkaniu, czy o samochodzie, ale na drugim z kolei biegunie stoją przykładowo jakieś małe firmy świadczące usługi na lokalnym rynku. Szybko im odpowiadam – zamieścić ogłoszenie w internecie – które dotrze do wielu zainteresowanych osób, o ile oczywiście zrobimy to umiejętnie.

Jak zatem i gdzie zamieścić swoje ogłoszenie aby było ono skuteczne?
Trzeba po pierwsze wiedzieć kilka rzeczy na temat ogłoszeń w internecie – pierwszą podstawową sprawą jest popularność serwisu ogłoszeniowego w którym chcemy się ogłosić – oczywiście im większa tym lepiej dla nas. Bo jak jest duża oglądalność to nasze ogłoszenie ma szansę być zauważone przez większą ilość osób. To samo tyczy się tego czy serwis jest dobrze przygotowany – tak aby nasze ogłoszenie było widoczne także w wyszukiwarkach.

Kolejną rzeczą i chyba najważniejszą jest to w jaki sposób my sami przygotujemy to ogłoszenie. Otóż kilka podstawowych zasad odnośnie zamieszczania ogłoszeń – najważniejszą jest – napiszmy ogłoszenie o ciekawej, interesującej treści! Niech to nie będzie enigmatyczny i nic nie mówiący nikomu tytul – SPRZEDAM! W dzisiejszych czasach nikomu nie będzie się nawet chciało wchodzić i czytać co w tym ogłoszeniu jest do sprzedania. Określmy jak najlepiej rzecz sprzedaży – czyli na przykład Sprzedam Forda Fiestę z 2000r 1.4 TDI, mały przebieg – tanio. Takie ogłoszenie ma szansę przyciągnąć dużą rzeszę użytkowników. Kolejną ważną rzeczą jest treść samego ogłoszenia – napiszmy je z tak zwanego palca – czyli nie kopiujmy treści ogłoszenia, napiszmy nową treść ogłoszenia, nową atrakcyjną treść ogłoszenia, taką która przyciągnie innych. Da nam to przewagę nad konkurentami, bo po prostu nasze ogłoszenie będzie wyżej w wyszukiwarkach, ogłoszenia z oryginalną i unikatową treścią są premiowane.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz